Menu

Gry Batman

BatmanOprócz unikalnego stroju nietoperza Batman znany jest również ze swoich niesamowitych gadżetów, pojazdu znanego jako Batmobil, oraz niezwykłego, czarnego motoru, który mieliśmy okazję podziwiać w kilku filmach z jego udziałem. Nie ważne ile opowieści słyszeliście już na jego temat, nikt nie zaprzeczy, że jego samochód, motor oraz przeróżne gadżety są po prostu odjazdowe.

Postać człowieka nietoperza, znanego lepiej jako Batman została stworzona przez Billa Fingera (pisarza) oraz Boba Kanea (scenografa). Człowiek Nietoperz zadebiutował w 1939 roku na kartach komiksów serii Detective Comics, wydawanych przez redakcję National Publications. Dziś znamy ją jako DC Comics. Po sporym sukcesie Nadczłowieka wydawcy doszli do wniosku, że przydałoby im się więcej superbohaterów, którzy potrafiliby zawładnąć wyobraźnią czytelników. To właśnie na ich zamówienie Finger i Kane stworzyli jednego z najbardziej niezwykłych, komiksowych herosów, który dziś stał się prawdziwą legendą.

Historia Batmana została opowiedziana już wiele razy, jedna w oryginalnej wersji jako mały chłopiec był on świadkiem morderstwa swoich rodziców na ulicach Gotham City. To wydarzenie raz na zawsze odmieniło jego życie i ukształtowało jego charakter. W późniejszych latach natomiast skłoniło go do ukrycia twarzy pod maską nietoperza i wypowiedzenia wojny przestępczemu półświatkowi. Fani bohatera na pewno doskonale wiedzą, że pod maską i strojem kryje się charyzmatyczny Bruce Waine. To niezwykle bogaty, młody mężczyzna, który dał się poznać światu jako rozrzutny, ekscentryczny i nieco tajemniczy playboy, który za wszelką cenę chce zachować swoją podwójną tożsamość w tajemnicy.

Jego ogromne bogactwo pochodzi z korporacji Wayne Enterprises, którą Bruce odziedziczył w spadku po swoim ojcu. To potężna firma zajmująca się produkcją oraz prowadzeniem badań nad nowymi technologiami. Bruce wykorzystuje swoje pieniądze do rozwijania i przystosowywania różnych technologii do swoich celów. Dzięki nim tworzy zaawansowane gadżety, które wykorzystuje do walki z przestępczością. Już nie jeden raz dzięki nim wyszedł cało z poważnych tarapatów. Same gadżety to jednak nie wszystko. Bruce posiada również świetne predyspozycje fizyczne i psychiczne. Nie wie co to strach, zna również wschodnie sztuki walki. Jego największą zaletą jest chyba jednak to, że jest on rzeczywistym superbohaterem. W przeciwieństwie do takich postaci jak Superman nie pochodzi on z obcej planety i nie posiada żadnych supermocy. Wszystko zawdzięcza technologii oraz swojemu uporowi w walce ze złem.

Cała akcja nie tylko komiksów, kreskówek, ale również filmów rozgrywa się w fikcyjnym mieście zwanym Gotham City. Gdy władze miasta nie radzą sobie z falą narastającej przestępczości uruchamiają wielki reflektor rzucający w niebo symbol nietoperza. Dla Batmana to znak, że nadszedł czas, by ponownie zejść do swojej jaskini ukrytej gdzieś pod rezydencją Wayneów i przygotować się do walki z jednym ze swoich najbardziej niebezpiecznych przeciwników. Spokojnie możemy do nich zaliczyć takie postacie jak Joker, Pingwin, Bane, Dwie Twarze, Mr. Freeze oraz Człowiek Zagadka. Bardzo ważną postacią całej serii jest również rodzinny kamerdyner, Alfred Pennyworth. Pozostaje on zazwyczaj w cieniu, jednak trudno nie docenić jego wsparcia.

Batman ma również pomocnika, który pojawił się w jednej z części filmowej sagi Mrocznego Rycerza, oraz w kilku grach z jego udziałem. Mowa oczywiście o Robinie, cyrkowym artyście, który również stracił swoją rodzinę w tragicznych okolicznościach. Robin pomaga mu w walce z przestępczością, a jego prawdziwa tożsamość to Dick Grayson. Na kanwie postaci Batmana powstało także wiele gier wideo, począwszy od prostych gier platformowych wydawanych w latach dziewięćdziesiątych na takie platformy jak Nintendo Pegasus, Game Boy czy Sega, aż po duże, pełne akcji produkcje ze wspaniałą, realistyczną grafiką na Play Station oraz konsolę XBox. Każda z tych gier w krótkim czasie staje się kolejnym hitem. Zainteresowała się nim również duńska firma Lego, która stworzyła grę Lego Batman, oraz Lego Batman 2.

Na naszej stronie będziecie mieli okazję przenieść się do niezwykłego, mrocznego świata Gotham City i po raz kolejny razem z Batmanem wyruszyć do walki ze złem zagrażającym ulicom miasta. W niektórych z nich wsiądziecie do jego niesamowitego Batmobila, w innych będziecie mogli pojeździć na jego super motorze, a w jeszcze innych zmierzycie się z jego najgroźniejszymi przeciwnikami. Na Fajowe-Gry.pl znajdziecie między innymi ciekawe gry samochodowe z Batmanem, gry akcji, strzelanki, gry platformowe i nie tylko! Jeśli jesteście fanami serii koniecznie zagrajcie w każdą z nich i nie zapomnijcie ich ocenić!

Gry Batman

Zapraszamy wszystkich graczy do zagrania w darmowe Gry Batman na Fajowe-Gry.pl! W tej kategorii znajdziecie 31 ciekawych i wciągających gier dla dzieci, natomiast najnowsza gra nosi tytuł Batman Batmobile Parking, czyli po polsku Parkowanie z Batmanem, w którą do tej pory zagraliście 670 razy. Kategoria z grami batman została ostatnio zaktualizowana 03 / 03 / 2016. Mamy nadzieję, że gry, które dla Was zebraliśmy przypadną Wam do gustu i jeszcze nie raz do nich powrócicie. W każdej z gier będziecie musieli wykazać się różnymi umiejętnościami i wykonywać zadania zgodie z podaną instrukcją. Jeśli wśród zebranych przez nas gier nie znaleźliście tytułu którego szukaliście koniecznie napiszcie do nas na Facebooku, a na pewno ją dodamy! Życzymy miłej zabawy i wielu zdobytych punktów! Każdego dnia znajdziecie tu najnowsze gry, więc odwiedzajcie nas często, a na pewno nie będziecie się nudzić!