Menu

Gry Escape

Gry Escape to kategoria dla wszystkich poszukiwaczy przygód i miłośników rozwiązywania zagadek. Gry Ucieczki to gry przeznaczone dla graczy poszukujących intelektualnej rozrywki, którzy uwielbiają zmagać się z różnego rodzaju zagadkami i łamigłówkami. W grach escape bardzo przydaje się pomysłowość, ale równie ważna jest także wytrwałość, ponieważ tylko dzięki niej będziemy w stanie ukończyć wiele z nich. Jakie gry znajdziecie w tym dziale? Przede wszystkim takie, które rozruszają Wasze szare komórki i zmuszą Was do myślenia. W wielu z nich odwiedzicie bardzo ciekawe lokacje. Wiele z tych gier posiada bardzo ładną i dopracowaną w szczegółach grafikę. Niektóre z nich pozwolą Wam nawet przenieść się do świata 3D dzięki silnikowi opartemu na Unity 3D. Zaletą gier escape jest przede wszystkim to, że są bardzo ciekawe i szybko się nie nudzą. Można do nich wracać, potrafią również oddziaływać na psychikę. Każda z nich posiada bardzo prosty interfejs, dzięki któremu poruszanie się w świecie gry nie stanowi większego problemu. Można grać w nie godzinami. Znajdziecie w nich wszystkie rodzaje tajemnic i zagadek do rozwiązywania, które same w sobie stanowią zaletę tych gier. Nie sądźcie jednak, że poszukiwanie drogi wyjścia będzie łatwe, czasami ucieczka z danego miejsca okaże się szalenie trudna.

Na pewno fani tej kategorii docenią różnorodność lokacji oraz miejsca, które będą mogli odwiedzić. Czasami będziecie zmagali się z zagadkami kryjącymi się w podziemnych lochach i podziemiach, czasami odwiedzicie średniowieczny zamek, innym razem podwodną jaskinie, opuszczoną posiadłość nawiedzoną przez duchy lub bezludną wyspę. Czasami nawet będziecie musieli znaleźć sposób na ucieczkę z więzienia lub własnego samochodu. Bardzo często o ucieczce będzie decydowała wasza przenikliwość i spostrzegawczość. W grach escape bardzo ważne jest poszukiwanie różnych przedmiotów i korzystanie z nich w różnych miejscach. Bardzo często natrafimy także na wskazówki, które pomogą nam uciec. Czasami będą to na prawdę drobne szczegóły, które po pewnym czasie okazują się być bardzo ważnymi drogowskazami do dalszej rozgrywki. Zagadki do rozwiązywania zależą głównie od pomysłowości autorów gier, a ta bywa nieograniczona i potrafi zaskoczyć. Czasami natrafiamy na typowe łamigłówki polegające na złamaniu jakiegoś szyfru, odszukaniu jakiegoś kodu składającego się z liczb lub symboli. Innym razem musimy znaleźć wszystkie diamenty ukryte w pokoju, a następnie umieścić je we właściwych miejscach. Wskazówki potrafią być bardzo dobrze ukryte. Niekiedy musimy stłuc starożytną wazę aby w jej wnętrzu znaleźć karteczkę z kodem, czasami usunąć ze ściany cegłę aby natrafić na sekretny schowek, jeszcze kiedy indziej przeciąć materiał kanapy. Takich smaczków w grach escape jest bez liku. Dzięki grom escape, które zebraliśmy w tym dziale nasi gracze będą mogli poćwiczyć swój umysł i wykazać się kreatywnością podczas ucieczek z pokoi, ale również zrelaksować się i odpocząć po ciężkim dniu. Większość z tytułów opublikowanych w tej kategorii to gry dla graczy w każdym wieku, jednak niektóre z nich nawiązują do horrorów i dominuje w nich mroczna, posępna atmosfera. Do takich gier można z pewnością zaliczyć choćby grę Ghostscape, w której poruszamy się po nawiedzonym domu pełnych duchów. Mamy nadzieję, że wśród gry, które dla Was zebraliśmy przypadną Wam do gustu i jeszcze nie raz do nich powrócicie aby spróbować swoich sił jeszcze raz.

Zapraszamy wszystkich graczy do zagrania w darmowe Gry Escape na Fajowe-Gry.pl! W tej kategorii znajdziecie 838 ciekawych i wciągających gier dla dzieci, natomiast najnowsza gra nosi tytuł Escape Mystery Forest, czyli po polsku Ucieczka z Tajemniczego Lasu, w którą do tej pory zagraliście 3561 razy. Kategoria z grami escape została ostatnio zaktualizowana 04 / 03 / 2016. Mamy nadzieję, że gry, które dla Was zebraliśmy przypadną Wam do gustu i jeszcze nie raz do nich powrócicie. W każdej z gier będziecie musieli wykazać się różnymi umiejętnościami i wykonywać zadania zgodie z podaną instrukcją. Jeśli wśród zebranych przez nas gier nie znaleźliście tytułu którego szukaliście koniecznie napiszcie do nas na Facebooku, a na pewno ją dodamy! Życzymy miłej zabawy i wielu zdobytych punktów! Każdego dnia znajdziecie tu najnowsze gry, więc odwiedzajcie nas często, a na pewno nie będziecie się nudzić!