Menu

Miraculum: Biedronka i Czarny Kot

Miraculum: Biedronka i Czarny Kot to najnowszy serial animowany dla dzieci wyprodukowany we współpracy francusko-koreańskiej. Został on zrealizowany w technologii CGI, czyli wszystkie elementy obrazu włącznie z postaciami, pojazdami i scenerią powstają tylko i wyłącznie za pomocą komputera. W Polsce serial po raz pierwszy został wyemitowany na kanale Disney Channel 6 grudnia 2015 roku, czyli w chwili gdy piszę te słowa całkiem niedawno. Był to jednak pokaz przedpremierowy, natomiast oficjalna premiera miała miejsce 8 lutego 2016 roku. W zapowiedzi wynika, że pierwszy sezon przygód Biedronki i Czarnego Kota ma składać się z 26 odcinków. Jego główną bohaterką jest pewna francuska nastolatka, która wiedzie podwójne życie. Jej ukryta tożsamość jest dość niezwykła. W chwilach zagrożenia przemienia się w postać Biedronki, super bohaterki polującej na demony. Drugą, tytułową postacią jest Czarny Kot, za którego maską skrywa się Adrien. To właśnie on zawsze ratuje ją z tarapatów. Marinette skrycie się w nim podkochuje, jednak nie ma odwagi wykonać pierwszego kroku. Te miłosne perypetie będziemy mogli śledzić w kolejnych odcinkach serialu. Najbardziej zabawą sytuacją jest jednak fakt, że Adrien nie ma zielonego pojęcia, że Biedronką jest Marinette, natomiast Marinette nie wie, że Czarnym Kotem jest jej ukochany Adrien. Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy nastolatkowie poznają prawdę o swojej skrywanej tożsamości oglądajcie kolejne odcinki, które będziemy zamieszczali w tym dziale!

Bohaterowie i Ciekawostki

Adrien — to jedna z głównych postaci całego serialu. Skrywa podwójną tożsamość. Jako normalny nastolatek nazywa się Adrien Agreste i uczy się w paryskiej szkole College Françoise Dupont. Jest również modelem. Korzysta z magicznego pierścienia, dzięki któremu potrafi przemienić się w supebohatera zwanego Czarnym Kotem. Pierścień zamieszkuje kwami zwane Plagg. Sam Adrien to dosyć nieśmiały i całkiem charyzmatyczny chłopak. Choć uwielbia zabawę zazwyczaj stara się być poważny i posłuszny wobec swojego ojca. Skrywa swoje uczucia, szczególnie jeśli chodzi o relacje z ojcem. Daje się poznać jedynie swoim najbliższym przyjaciołom. Uwielbia przemieniać się w Czarnego Kota, ponieważ czuje się wtedy odważny i zyskuje wielką pewność siebie. Jako Czarny Kot otwarcie wyraża swoje uczucia i mówi to, co ślina mu na język przyniesie. W tej postaci bardzo lubi pomagać innym, jest opiekuńczy i troskliwy. Skrycie podkochuje się również w Biedronce.

Biedronka — Marinette Dupain-Cheng to kolejna, główna bohaterka serialu. Ona również uczęszcza do paryskiej szkoły College Françoise Dupont. Jej moc ukryta jest w magicznych kolczykach zamieszkiwanych przez kwami zwaną Tikki. Dysponuje mocą szczęścia i potrafi przemienić się w superbohaterkę zwaną Biedronką. Jako zwyczajna dziewczyna jest raczej niezdarna, hojna, niezwykle wesoła i ciesząca się życiem. Jest wielką pasjonatką mody i marzy o karierze światowej sławy projektantki. Skrycie podkochuje się w Adrienie, jednak boi się odkryć przed nim swoje prawdziwe uczucia. Czasami w sytuacjach stresowych wpada w panikę i robi różne głupstwa. Kocha swoich rodziców i często pomaga im w prowadzeniu cukierni. Pod postacią Biedronki staje się pewna siebie. W takich chwilach chce uratować wszystkich którzy potrzebują jej pomocy. Jest zaradna, pomysłowa, wrażliwa. Gdy tylko kogoś opętają Akumy zawsze ma pomysł jak sobie z nimi poradzić.

Tikki — Tikki to kwami zamieszkująca kolczyki Marinette. Stanowi swego rodzaju pomost łączący ją z Biedronką. Dzięki niej Marinette potrafi przemienić się w superbohaterkę, która w krytycznych momentach rusza walczyć z siłami ciemności zagrażającymi jej miastu. Sama Tikki bardzo przypomina typową biedronkę. W odcinku Faraon dowiadujemy się na jej temat nieco więcej. Okazuje się, że ma ona przynajmniej 5000 lat i już w starożytnym Egipcie pokrzyżowała szyki faraonowi Tutenchamonowi. Przeszkodziła jej w ceremonii wskrzeszenia księżniczki Nefertiti. Z natury Tikki jest bardzo wesoła, uprzejma, a także z racji swojego wieku bardzo mądra. Z wyglądu od razu rzuca się w oczy jej dość duża głowa i niebieskie oczy. Bardzo często stanowi oparcie dla Marinette, gdy ta pogrąża się w smutku lub ma jakiś problem. Bardzo zaprzyjaźniła się z nastolatką i uważa, że z czasem Marinette stanie się wspaniałą projektantką mody.

Plagg — Plagg to kwami zamieszkujące pierścień Adriena. Dzięki swojej mocy pomaga Adrienowi przemieniać się w superbohatera i walczyć ze złem na ulicach Paryża. To dość zabawna postać. Czasami bywa strasznie złośliwy i niemal zawsze ma kiepski humor. Zazwyczaj nie chce mu się nic robić, wszystko bagatelizuje. Jego wielką słabością jest miłość do sera. Adrien czasami to wykorzystuje aby go przekupić. Z wyglądu Plagg przypomina malutkiego kota. Jest cały czarny, ma kocie uszy i zielone oczy.